Зовнішнє завжди відображає внутрішнє. Наше обличчя і тіло - полотно, на якому намальована кількість повсякденного стресу, спосіб і режим харчування та сну, наявність чи відсутність фізичного навантаження, внутрішні обмінні процеси, відчуття апатії та незадоволення життям, вікові зміни. Уколи краси

Зовнішня краса жіночого тіла та внутрішні процеси: який взаємозв’язок?

20 Січня 2022

Зовнішнє завжди відображає внутрішнє. Наше обличчя і тіло – полотно, на якому намальована кількість повсякденного стресу, спосіб і режим харчування та сну, наявність чи відсутність фізичного навантаження, внутрішні обмінні процеси, відчуття апатії та незадоволення життям, вікові зміни. Розвиток науки, дослідження людського організму, сучасні знання щодо організації нашого повсякдення створюють нову реальність. Усвідомлення, що справжня краса криється у способі життя, яке забезпечує злагоджену роботу всіх важливих систем організму, дозволить продовжити молодість.

Декоративна косметика маскує вікові зміни, додає обличчю сяяння, виразності. Косметика догляду піклується про зволоження, живлення, ліфтинг, колір шкіри. Масажі сприяють зменшенню в’ялості шкіри, допомагають боротися з целюлітом, впливають на правильну циркуляцію лімфи в організмі. І все це потребує інвестицій у вигляді грошей, часу та регулярності. Здається, що ця розкіш догляду за собою – не для кожного. Але краса і здоров’я – зовсім не в кількості інвестованих у б’юті догляд грошей, вони приховані на поверхні – фокус уваги на організм та регулярне практичне застосування рекомендацій щодо здорового способу життя.

Кількість води, що ми вживаємо, впливає на всі процеси обміну

Найважливіші речі завжди прості. Вода – як повітря для нашого організму, з нею відбувається більшість хімічних, фізичних та колоїдних процесів. У рідкому водяному середовищі проходять процеси травлення та засвоєння їжі в шлунку та кишківнику. Вода необхідна для синтезу живих матеріалів у клітинах організму. Разом з водою відбувається вивільнення з організму шкідливих речовин та продуктів обміну.

Людська шкіра потребує води для стабільної роботи системи кровообігу, правильного росту та розподілу клітин, для виведення токсинів. Нижній шар шкіри – дерма – містить міжклітинну рідину, основою якої є саме вода. Там же розташовані волокна колагену, які так само не можуть ефективно функціонувати без неї. При недостатній кількості води в організмі кількість міжклітинної рідини зменшується, волокна колагену всихають, а шкіра стає тьмяною та зневодненою, губи потоншуються, шия видає вік.

Красиве волосся – індикатор коректної роботи внутрішніх систем організму

Красиве блискуче волосся – прикраса будь-якої жінки. Ми витрачаємо неймовірні сили та кошти на те, щоб підібрати правильний догляд за ним, але найчастіше ефект або відсутній, або мінімально помітний. Причина в тому, що сам по собі стержень волосини, який ми бачимо – мертве волокно. Здоров’я волосся починається з коренів – фолікул, а живлення до них поступає разом з кров’ю. Якщо в крові міститься необхідний набір елементів, то волосся росте здоровим і має гарний вигляд.

Слідкувати за рівнем заліза, вітаміну D, вітамінів групи В, біотину необхідно, адже вони напряму впливають на ріст та красу волосся. Проте, набори вітамінів для жінок іноді не дають обіцяних результатів через те, що потрібно налагоджувати роботу важливих систем організму: нервову, ендокринну, травну.

Гормональний фон – лакмусовий папірець процесу накопичення жиру

Набрякле повне тіло аж ніяк не асоціюється з молодістю та красою. Секретів стрункості наразі немало, але головний з них – відсутність порушень гормонального фону. Причини, що викликають в організмі гормональні реакції, через які тіло хоче бути повним та накопичує жир, дуже різні:

 • Проблеми з травленням
 • Поганий сон
 • Зневоднення
 • Запальні процеси
 • Фізичний чи емоційний стрес
 • Надмірні спортивні навантаження
 • Вживання деяких лікарських засобів
 • Кількість чашок випитої кави за день

Ці процеси є причиною запуску програм накопичення жиру в організмі. Почуття голоду – основний механізм цієї програми. Боротися з ним просто немає сенсу. Та частина мозку, що відповідає за кількість потрібного нам сну, частоту серцебиття та дихання також відповідна за нашу вагу та апетит. Коли запущена програма накопичення жиру, відчуття голоду сприяє вживанню саме тих продуктів, які накопичують жир. Таким чином метаболізм – обмін речовин – сповільнюється.

Запорука схуднення в даному випадку – аж ніяк не дієти та дисципліновані заняття спортом, а хімічні процеси в організмі. Коли виявлені та знешкоджені програми накопичення жиру, запускаються програми його спалювання. Тіло повертається в норму та відновлює первинний вигляд.

Гормональні порушення – основна причина виникнення підшкірних прищів

Часта проблема зовнішнього вигляду – прищі. Нерідко причиною є гормональні збої ендокринної системи, частиною якої є сальні залози, що слугують захисним бар’єром для епідермісу. Інша функція ендокринних залоз – підтримка водного балансу шкіри, її зволоження та живлення антиоксидантами, ліпідами.  За регуляцію та вироблення сала в залозах відповідають стероїдні статеві гормони. Чоловічі статеві гормони (андрогени) також виробляються в організмі жінки та грають свою роль.

Виникнення прищів пов’язано з гіперсекрецією шкіряного сала в андрогенних рецепторах, яка виникає через зниження рівня естрогену та підвищення вироблення тестостерону. В результаті підвищення рівня чоловічих гормонів рогові клітини посилено діляться, відбувається розвиток фолікулярного гіперкератозу. Надлишок кератину та сала забивають пори епідермісу та розкладаються під дією бактерій. Ліпіди виробляються у зменшеній кількості, шкіра стає сухою з явними запальними процесами.

Порушення відтоку лімфи – причини втрати зовнішньої краси тіла

Основний бар’єр на шляху інфекцій, які можуть попасти в організм – лімфатична система. Активна циркуляція лімфи в організмі сприяє зменшенню шансів бактерій та інших шкідливих речовин нашкодити організму. Лімфатична система сприяє виведенню зайвої води з організму. Якщо дана функція сповільнена і організм не справляється з виведенням надлишку рідини, вона накопичується та викликає безліч неприємних реакцій тіла від набряків, мішків під очима до запальних процесів шкіри обличчя, діатезів, дерматитів тощо.

Наявність целюліту напряму пов’язана з порушенням роботи лімфатичної системи. Малорухомий спосіб життя сприяє порушенню відтоку лімфи, при цьому об’єм міжклітинної рідини збільшується, виникає набряк та «горбки» під шкірою.

Причини порушення роботи лімфатичної системи:

 • Малорухомий спосіб життя
 • Незбалансоване харчування
 • Надмірне споживання солоної та солодкої їжі
 • Стрес
 • Затиснені судини та м’язи, внаслідок чого порушується тік крові
 • Дефіцит йоду

Для відновлення току лімфи необхідно регулярно робити м’які остеопатичні техніки, вправи на стимуляцію току лімфи, масажі, які розслаблюють м’язи, звільняють затиснені судини та нормалізують лімфоток.

Колір шкіри та пігментація – прояви детоксикації організму

За здоровий колір шкіри відповідає меланін. Він виробляється з двох амінокислот: тирозину та цистеїну, обмін та синтез яких відбувається в печінці. Тож, порушення кольору шкіри та наявність пігментації – сигнал про перевантаження в роботі даного органу.

Печінка – орган, що має найбільше навантаження. Якщо вона перенавантажена процесами детоксикації організму, то всі інші функції переходять на другий план. Через те відбувається погіршення кольору шкіри та може виникнути пігментація. Покращуючи роботу печінки, можна відновити здоровий колір шкіри та зупинити пігментацію. А з її наслідками вже справлятися, долучаючи методи сучасної косметології.

Редактор: Яна Кононова
Поделиться:
 • #
 • #
 • #
 • #

Комментарі

Реєструйся і отримуй більше інформації

Lorem Ipsum - это текст-"рыба", часто используемый в печати и вэб-дизайне. Lorem Ipsum является стандартной "рыбой" для текстов на латинице с начала XVI века. Ще якись текст в кінці

ZDOROVOstyle рекомендує

Найближчі події

Переглянути ще Переглянути ще